Vnitřní nepřítel

Události blížící se k otevření portálu do Outlandu začínají dostávat svůj spád. Než však k tomu dojde, čeká nás několik důležitých milníků.

Dnes si shrneme dosavadní události. Při vyjednávání diplomatické pomoci a také podpory obchodu ve Stormwindu jsme se dostali přes mágovské povinnosti Rhoda až do Průsmyku, kde jsme zjistili, že král Varian Wrynn nezmizel jen tak. Zmizel? Představte si to. Bolvar Fordragon přísahal, že ho najde a přivede zpět. Tento úkol ale připadl tak nějak neoficiálně našim dobrodruhům, kteří se vydali po stopě. Navíc Rhod začal podezřívat a sledovat černovlasou dámu, ze které se vyklubala Lady Katrana Prestor. A neúnavně zjišťoval stav jejího vlivu u dvora. Ku pomoci mu byli také jeho přátelé. Až přílišná aktivita černých draků a podivné přelety přivedly všechny na zajímavé teorie.

Po získání králova osobního předmětu ve formě královských trenýrek (Ano, nic jiného asi ani nesháněli, takže jiný osobní předmět to nebyl) jsme byli nasměrováni na ostrov u Kalimdoru. Tam nás čekala cela v podzemí a venku již probíhající bitka mezi nagami a černými draky. U věže pak byl nalezen zraněný král, kterého jsme těsně urvali nagám z rukou. Variana jsme následně ukryli na Draikově tajném místě v horách.

Následující týdny se král léčil a vyslal nás pro pomoc. Například k Jaině Proudmoore. Pak již přišla cesta do Stormwindu. Kapitán stráží nebyl také žádné párátko, ale přesvědčili jsme ho, abychom mohli projít městem až na hrad. Tam čekalo další překvapení, na trůnu byl Varian Wrynn. Tedy dvojník, kterého si tam nastrčila Lady Katrana.

Už to vypadalo na lítý boj s královými strážemi, když pravý Varian přiskočil ke dvojníkovi a ten se vypařil či s ním spojil, to se neví. Lady Katrana se pokusila unést malého Anduina, ale to opět zasáhl Rhod s důvtipnou Jainou, která jej zatím proměnila v kocoura, aby se dostal k Anduinovi, a po navrácení podoby jej mohl rychle odtáhnout stranou. Lady Katrana byla nucená utíkat.

Dostižená Katrana se proměnila v Onyxii a lítý boj na sebe nenechal čekat. Dnes visí její dračí hlava na bráně Stormwindu.

Od oficiální linie jsme se odchýlili jen v případech nutnosti a z důvodu zapracování postav hráčů do celého příběhu. Díky menším odchylkám byly i následující události méně očekávatelné a všichni jsme si příběh užili.

Co nás čeká nyní? Situace se brzy opět vyhrotí a nás čeká odplata Lorda Prestora – Nefariana. Dále láva v Blackrocku je více a více aktivní, což nám přinese dalšího velkého nepřítele. A možná mezitím potkáme Medivha a nějaké další zajímavé osobnosti.

Napsat odpověď

Můžete použít tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>